Aktualizacja Joomli do Nowej Wersji

Aktualizacja Joomla

 

Jest procesem, który towarzyszy każdemu administratorowi Joomli niemal systematycznie ze względu na często publikowane kolejne aktualizacje systemu.

Jeśli chodzi o aktualizację strony na Joomla nasza firma zawsze wstrzymuje się do momentu pewności czy kolejna oficjalnie wypuszczana wersja Joomli jest stabilna i zachowuje natywnie wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Nie tak dawno miała miejsce sytuacja z Joomla 3.4.8, która okazała się otwartą furtką do włamań typu php inject, przez co jej żywotność była bardzo krótka a developerzy Joomla musieli czym prędzej udostępnić zaktualizowanę wersję Joomli eliminującą niebezpieczeństwa.

 

Aktualizowanie Joomli

...jest niezbędne w celu zachowania świeżości systemu i komponentów, zapewnieniu odpowiedniego i bezawaryjnego funkcjonowania strony i zagwarantowaniu bezpieczeństwa.

Aktualizacja Joomla w naszej firmie przebiega w następujący sposób:

  • wykonanie kopii zapasowej aktualnej wersji (dzięki temu istnieje możliwość jej szybkiego przywrócenia w razie problemów)

  • sprawdzenie strony pod względem wirusów

  • zaktualizowanie komponentów i systemu do najnowszej wersji

  • jeśli dany komponent lub rozszerzenie nie ma nowej wersji lub jest niewspierany, wówczas instalujemy alternatywny lub kodujemy podobny od podstaw pod najnowszą wersję

Niekiedy dochodzi do sytuacji zwłaszcza w przypadku starszych cmsów Joomla, że jedyną opcją zaktualizowania strony na Joomli do nowej wersji jest jej migracja, o czym napiszemy w kolejnym artykule.