Migracja Joomla

Migracja Joomla do nowej lub najnowszej wersji

 

...jest rozwiązaniem ostatecznym w sytuacjach, kiedy strona w obecnej wersji nie jest w stanie poprawnie funkcjonować a jej aktualizacja jest niemożliwa bądź nie ma uzasadnienia ekonomicznego.

Migracja strony na Joomla wiąże się z przeniesieniem całej zawartości strony do najnowszej wersji Joomla bądź na inny system.

W wielu przypadkach migracja Joomli wiąże się praktycznie z wykonaniem strony od podstaw.

 

Co najmniej 40% klientów trafiających do naszej firmy, zgłasza się ze stronami, których stan jest praktycznie nie do odratowania.

Co charakteryzuje ten stan:

  • Infekcje – przenoszenie strony na najnowszą wersję ze wszystkimi zainfekowanymi plikami, zmarnuje potencjał i zagrozi bezpieczeństwu nowej witryny.

    Często tutaj dochodzi do sytuacji, że jedynym elementem, który da się w miarę bezpieczenie zmigrować to treść. Jakkolwiek i w jej przypadku należy wykazać się wnikliwością i ostrożnością, ponieważ często w swoim kodzie html zawiera odwołania do złośliwych źródeł zewnętrznych. Ma tomiejsce w przypadkach jeśli infekcja na serwisie poszła jak to się mówi "na całego".

  • dedykowane rozwiązania, które nie będą działały na najnowszej wersji Joomli, na których opiera się niemal całe działanie serwisu – wówczas najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zmigrowanie domyślnych ustawień serwisu www na najnowszą wersję a następnie odtworzenie dedykowanego oprogramowania do standardów najnowszej Joomli

  • niedziałające oprogramowanie, którego stan aktualizacji wygasł, natomiast nowe aktualizacje nie są już publikowane w repozytorium Joomla.

  • Strona jest na starej, niewspieranej joomli 1.5 i jest po prostu brzydka:), przestarzała - jest to najbardziej uzasadniony scenariusz do migracji strony www na najnowszą Joomlę, objawiający się praktycznie wykonaniem jej od podstaw.

    Problemem w takiej sytuacji jest fakt, że technologia jak i szablony, które za czasów joomli 1,5 nie posiadały responsywności jak również ich wiekowość wizaualna powodują, że uzasadnieniem jest wykonanie strony wizualnie jak i pod względem mechanizmów praktycznie na nowo.