Migracja Joomla do nowej lub najnowszej wersji

 

...jest rozwiązaniem ostatecznym w sytuacjach, kiedy strona w obecnej wersji nie jest w stanie poprawnie funkcjonować a jej aktualizacja jest niemożliwa bądź nie ma uzasadnienia ekonomicznego.

Migracja strony na Joomla wiąże się z przeniesieniem całej zawartości strony do najnowszej wersji Joomla bądź na inny system.

W wielu przypadkach migracja Joomli wiąże się praktycznie z wykonaniem strony od podstaw.

Aktualizacja Joomla

 

Jest procesem, który towarzyszy każdemu administratorowi Joomli niemal systematycznie ze względu na często publikowane kolejne aktualizacje systemu.

Jeśli chodzi o aktualizację strony na Joomla nasza firma zawsze wstrzymuje się do momentu pewności czy kolejna oficjalnie wypuszczana wersja Joomli jest stabilna i zachowuje natywnie wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Nie tak dawno miała miejsce sytuacja z Joomla 3.4.8, która okazała się otwartą furtką do włamań typu php inject, przez co jej żywotność była bardzo krótka a developerzy Joomla musieli czym prędzej udostępnić zaktualizowanę wersję Joomli eliminującą niebezpieczeństwa.

Wirusy na stronach Joomla to ostatnio problem niejednego właściciela i administratora.

Odkąd Joomla jest skryptem otwartym, używanym przez setki tysięcy użytkowników na całym świecie, jak równieź posiada tysiące rozszerzeń, jest skryptem narażonym na infekcje.